Studio Oustaou A Chateau Gombert

  • 22 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Studio Oustaou A Chateau Gombert Marseille, som ligger i Marseille cirka 15 minuters bilfärd från Eglise des Réformés, ståtar med solarium. Den här lägenheten har ett behändigt läge, inom 7 km från Canebière.

För att garantera din komfort finns en separat toalett och en dusch i den här lägenheten. Du kan också utnyttja hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet.

Tack vare lyx som solterrass och utegrill som finns på det här boendet, erbjuds en ultimat avkoppling.

Studio Oustaou A Chateau Gombert har ett komplett kök för gästernas bekvämlighet.

Lägenheten ligger cirka 20 minuters bilfärd från Musée d'Histoire de Marseille. Triumfbågen ligger inom 8 km från boendet. Det är cirka 10 minuters bilfärd från järnvägsstationen Gare Saint-Charles.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Studio Oustaou A Chateau Gombert Marseille
Marseille 13 Chez Lhabitant Doresisi
Mobilpris

Marseille 13 Chez Lhabitant Doresisi

5.5
Okej 2 recensioner
660 m från boendet
USD 18 USD 16
per natt
Jolie Chambre Chaleureuse
Mobilpris

Jolie Chambre Chaleureuse

8.3
Väldigt bra 40 recensioner
1.3 km från boendet
USD 63 USD 57
per natt
Chambre D Hotes Au Coeur Des Oliviers
Mobilpris

Chambre D Hotes Au Coeur Des Oliviers

8.4
Väldigt bra 87 recensioner
1.7 km från boendet
USD 111 USD 100
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Aix-en-Provence Flygplats
    29 km

    Tågstationer

    Saint-Charles train station
    7 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    Fritid

    • Solterass
    • Grill faciliteter
    • Solarium

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 18:00
    Utcheckning: från 07:00 till 10:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Studio Oustaou A Chateau Gombert?
      Populära sevärdheter nära Studio Oustaou A Chateau Gombert inkluderar bland annat Triumfbågen, Eglise des Réformés, Canebière.
    • Finns det gratis Wi-Fi på Studio Oustaou A Chateau Gombert?
      Wi Fi erbjuds gratis på Studio Oustaou A Chateau Gombert.
    • Accepterar Studio Oustaou A Chateau Gombert husdjur?
      Studio Oustaou A Chateau Gombert tillåter husdjur.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Aix-en-Provence Flygplats
    29 km

    Tågstationer

    Saint-Charles train station
    7 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Studio Oustaou A Chateau Gombert Marseille

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng